Kolejna edycja Szkoły dla Rodziców i Wychowawców
Oczywiście mamy również teoretyczny punkt odniesienia, jakim jest wiedza o znaczeniu relacji
i sposobu porozumiewania się z dzieckiem
i to ona stanowi drogowskaz we wspólnej wędrówce na szlakach doskonalenia umiejętności wychowawczych.
Spotykaliśmy się przez dziesięć poniedziałków, bo tyle tematów liczy sobie program zajęć. Całość spotkań objęła czterdzieści godzin wspólnej pracy.
A oto jak Rodzice
i wychowawcy
postrzegają ten czas
;
• „Szczególnie przydatne są dla mnie rozmowy o problemach w wychowaniu dzieci oraz scenki, które odgrywaliśmy, dzięki którym mogliśmy doświadczyć, co czują dzieci. Dzięki temu dużo lepiej je teraz rozumiem”.
• „Podobało mi się otwarte podejście do omawianych problemów i przekazywana wiedza, dzięki czemu dużo się nauczyłem.”
• „Wszystkie tematy i treści były dla mnie przydatne.”
• „Podobało mi się wszystko. Z zajęć wychodzę z NOWĄ SOBĄ. Refleksja główna to, że mam zacząć od siebie i nad sobą pracować.”
• „Zobaczyłam, jak wiele daje i pomaga rozmowa z dzieckiem oraz brak agresji i negatywnego podejścia do dziecka.”
• „Zajęcia były bardzo ciekawe i pozwoliły mi uzupełnić wiedzę, co w życiu codziennym pomaga mi w funkcjonowaniu z moją rodziną.”
• „Odgrywane scenki uświadomiły mi jak wygląda moje zachowanie w relacjach z dziećmi i jak mogą mnie odbierać. Dużo cennych rad.”
• „Podobała mi się możliwość udziału i rozmowy wszystkich uczestników, poruszenia i opowiedzenia nurtujących sytuacji, uzyskania wskazówek i wsparcia.”
• Zajęcia dały możliwość zatrzymania się i przemyślenia swoich zachowań. Otrzymałam wyjaśnienie, jak co funkcjonuje i jaki ma wpływ na wzajemne relacje.”
Atmosfera szacunku, otwartości i zaangażowania, która wytworzyła się podczas zajęć wpłynęła na zacieśnienie wzajemnych relacji pomiędzy uczestnikami. Teraz mogą być dla siebie nawzajem wsparciem w trudnych momentach, których nie brakuje żadnemu rodzicowi w doświadczeniu wychowania dziecka
Pokaż mniej


